W prawie budowlanym nie ma jasno zdefiniowanej samowoli budowlanej. W praktyce samowola budowlana to wszystkie czynności budowlane wykonywane bez odpowiednich pozwoleń czy zgłoszeń lub wbrew dotychczasowym postanowieniom odpowiednich organów. Konsekwencje samowoli budowlanej mogą być bardzo surowe. Tylko od momentu wprowadzenia ostatnich zmian w prawie budowlanym w 2017 roku, do rozbiórki, z powodu samowoli budowlanej, skierowano ponad 2100 obiektów.

Czym są roboty budowlane? To prace związane z budową, przebudową lub nadbudową istniejących budynków. Do prac budowlanych nie wymagających zgłoszenia czy pozwolenia na budowę dołączyły ostatnio np. altany do powierzchni 35m2 albo zatoki parkingowe czy zjazdy z drogi krajowej na działkę.

Konsekwencje wykrycia samowoli budowlanej mogą okazać się bardzo surowe lub co najmniej uciążliwe dla inwestora. Należą do nich grzywna, rozbiórka czy nawet pozbawienie wolności. Wedle obecnie obowiązujących przepisów w przypadku samowoli może okazać się, że rozbiórka będzie sporo tańsza od legalizacji postawionego obiektu. Wynika to ze sposobu naliczania opłaty za legalizację. Warto to dokładnie przeliczyć bo często taka legalizacja nie będzie miała ekonomicznego sensu.

Dlatego na pewno nie warto ryzykować. Podobnie jak z promocją firmy w internecie. Wykonywanie samowoli w zakresie pozycjonowania strony www lub np. optymalizacji SEO może wiązać się z negatywnymi konsekwencjami dla widoczności witryny w organicznych wynikach wyszukiwania Google. Bądź pewny, że tego typu usługi wykonuje dla Ciebie ktoś rzetelny i kompetentny. Wówczas będziesz mógł spać spokojnie a pozycja Twojej strony będzie ciągle szła w górę. Na tym polega prawdziwy e-marketing firm.

By Published On: 14 listopada, 2018Categories: Bez kategorii0 Comments on Samowola budowlanaTags:

Share This Story, Choose Your Platform!