Przed przystąpieniem do budowy jakiegokolwiek budynku koniecznie trzeba sprawdzić możliwości budowy w odpowiednim urzędzie (urząd miasta lub gminy). Niestety na tym etapie często pojawiają się pierwsze wątpliwości, które warto wyjaśnić z doświadczonym projektantem/doradcą budowlanym aby później uniknąć niepotrzebnych problemów. Na początek należy ustalić jakie jest podstawowe przeznaczenie terenu. Następnie dobrze jest przemyśleć w jaki sposób odpowiednio wykorzystać możliwości działki by spełnić swoje oczekiwania odnośnie budynku.

Na terenach budowlanych często występuje plan zagospodarowania przestrzennego. W przypadku jego braku należy wystąpić do urzędu o uzyskanie warunków zabudowy terenu. Niestety nawet te dokumenty nie zawsze dają nam możliwość dowolnego projektowania budynków na działce. Dokumenty te należy dobrze przeanalizować i zinterpretować. W niektórych sytuacjach należy odwołać się od tych warunków do Urzędu Wojewódzkiego lub nawet Ministerstwa Infrastruktury. Często jednak wiele niejasności można sprostować w urzędzie najniższego szczebla a potem można już śmiało rozpoczynać budowę. W przypadku wątpliwości zapraszamy również do kontaktu z naszym doradcą budowlanym.

Należy pamiętać, że proces budowy jest długotrwały podobnie jak pozycjonowanie strony internetowej. Wymaga sporo czasu, uwagi oraz przede wszystkim zestawu świadomych działań opartych o jedną koncepcję. W tym przypadku na początku kluczowe będzie to aby dokonać optymalizacji seo witryny, a dopiero później myśleć o budowaniu zaplecza linków zewnętrznych do witryny. Wszystko to należy oczywiście rozłożyć w czasie.

Share This Story, Choose Your Platform!