Wiele firm rozpoczynając swoją działalność nie ma dalekosiężnych planów dotyczących rozwoju. Wynika to zapewne z tego, że ciężko jest przewidywać przyszłość. Pierwsze siedziby firm mieszczą się w niewielkich budynkach z dala od centrum miasta tak aby czynsz za wynajem był możliwie niski. Takie rozwiązanie jest oczywiście bardzo dobre ale często tylko na samym początku. Z czasem wraz z rozwojem przedsiębiorstwa zaczyna mieć ono coraz większe potrzeby zarówno pod kątem przestrzeni biurowej dla pracowników jak również miejsca na inne rozwiązania. O ile w przypadku budynku często można dokonać jego przebudowy lub nadbudowy albo np. wyburzać ściany działowe o tyle trudniej bywa z już wdrożonymi rozwiązaniami informatycznymi.

laptop

Proste programy administracyjne i biurowe można po prostu przenieść wraz z komputerem do innej lokalizacji a co z dużymi systemami ERP. Wdrożone prawidłowo nie powinny stanowić aż tak dużego problemu przy przeprowadzce. Ewentualnie przebudowa sieci komputerowej oraz rozwój i przeniesienie serwerów może stanowić jakiś problem. Serwery wraz z całą infrastrukturą wymagają rozwoju wraz z rozwojem przedsiębiorstwa. Zatem trzeba znaleźć odpowiednie pomieszczenia na serwerownie wykonać odpowiednie okablowanie sieci informatycznej, a także pamiętać o miejscu na montaż klimatyzacji i właściwe zabezpieczenie dostępu do serwerów firmowych gdyż na nich znajdują się nasze najważniejsze dane. Dlatego warto mieć pod ręką odpowiedniego partnera informatycznego. To dzięki niemu cały taki proces będzie łatwiejszy. Posiadając tylko jednego informatyka zatrudnionego na część etatu w firmie narażamy się na ryzyko, że taka przeprowadzka zajmie znacznie dłużej i pojawią się w trakcie niej kolejne problemy. Porządne zasoby i serwery potrzebne są gdy wymagana jest duża moc obliczeniowa obsługująca np. wydobycie i przetwarzanie kryptowalut np. Bitcoina.

serwery

My rekomendujemy zawarcie stałej umowy o współpracy na obsługę informatyczną firmy. Dzięki temu zyskacie pewność ciągłości działania w takich sytuacjach ale przede wszystkim w momentach awarii. Należy także uczulić taką firmę by możliwie maksymalnie zadbała o bezpieczeństwo naszych rozwiązań informatycznych. Zarówno od strony fizycznej poprzez odpowiednie drzwi i zamki oraz systemy dostępowe jak również zabezpieczenia w postaci firewall itp.

Dziś takie firmy mają zazwyczaj w swojej ofercie wysokiej jakości kasy fiskalne dzięki czemu mogą bez problemu w całości wyposażyć stanowisko biurowe i sprzedażowe tak byś ty nie musiał się już praktycznie o nic martwić.

Share This Story, Choose Your Platform!