pozycjonowanie stron internetowych

Czy zastanawialiście się kiedyś na czym polega proces/usługa pozycjonowania stron internetowych?

A może mieliście okazję korzystać z tego typu usługi?

pozycjonowanie stron internetowych

W skrócie… pozycjonowanie stron polega na stopniowym podnoszeniu ich pozycji w wyszukiwarce Google gdy wpisujemy jakieś zapytanie. Jest to obecnie jedna z bardziej popularnych usług marketingu internetowego, która ma na celu ściągnąć jak najwięcej użytkowników wpisujących konkretne zapytanie.

Zatem wpisując w pasku przeglądarki lub wyszukiwarki sformułowanie „pozycjonowanie stron Poznań” otrzymamy następujący wynik:

pozycjonowanie poznań

Możliwe, że wybierzecie którąś ze stron firm zajmujących się pozycjonowaniem stron internetowych np.  https://www.evolve-poznan.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych-poznan/

Jak widać pojawia się lista stron internetowych różnych firm (głównie agencji marketingowych z Poznania), które zajmują się właśnie pozycjonowaniem stron internetowych w Google i innych wyszukiwarkach. Co składa się na proces pozycjonowania strony?

  1. Optymalizacja witryny i treści, które się na niej znajdują. Popularnie nazywana optymalizacją SEO.  Polega na stworzeniu i zoptymalizowaniu treści na całej witrynie. Przygotowanie odpowiednich nagłówków, tytułu strony i podstron oraz stworzyć linki wewnętrzne. Bardzo ważne jest tworzenie nowych treści na stronie internetowej czyli tzw. content marketing czy inaczej mówiąc copywriting gdyż roboty Google i indeksy tworzone są między innymi na podstawie aktualności witryny
  2. Optymalizacja techniczna – W jej skład wchodzą głównie aspekty techniczne i szybkość witryny. Należy poprawić wszystkie błędy na stronie internetowej, ustawić odpowiednie przekierowania, w miarę możliwości wyczyścić kod lub usunąć zbędne wtyczki aby uzyskać wyższe tempo ładowania
  3. Linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne – to bardzo istotny element w rankingowaniu witryn w wynikach wyszukiwania oraz sam proces pozycjonowania strony. To znaczy, że powinieneś mieć wewnątrz swojej strony odpowiednie linki prowadzące do innych podstron i ułatwiające poruszanie się po niej. Linkowanie z zewnątrz jest jeszcze trudniejsze gdyż wymaga zarówno różnorodnych, zdyfersyfikowanych linków jak i tego, że powinny pochodzić z wartościowych źródeł. To oznacza, że najlepiej aby do Twojej strony kierowały naturalne odnośniki z długich merytorycznych artykułów. Podobnie jest w tym przypadku. Ten artykuł służy głównie wsparciu pozycjonowania strony www.evolve-poznan.pl dlatego też dbamy o to by ten artykuł posiadał dużą wartość merytoryczną i był odpowiednio długi. W ten sposób powinien być dobrze zinterpretowany przez roboty i algorytmy wyszukiwarki, dzięki czemu pozytywnie wpłynie na pozycjonowanie tej witryny.

Ważne jest doświadczenie w zakresie działań pozycjonerskich oraz projektujących samą witrynę. Dobrym przykładem może być strona gielda-kryptowaluty.pl, która od początku kreowana była z myślą o SEO:

gielda-kryptowaluty.pl

Teraz już wiecie lepiej na czym polega proces i usługa pozycjonowania stron. Ciekawe czy niebawem docelowa witryna zacznie wyświetlać się w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania Google na frazy kluczowe takie jak wspomniana już „pozycjonowanie stron internetowych Poznań” czy po prostu krótszą frazę „pozycjonowanie Poznań”.

Jeśli potrzebujecie więcej informacji na ten temat zapraszamy was na stronę partnera tego artykułu czyli Evolve z Poznania i stronę www.evolve-poznan.pl. Zapraszamy

By Published On: 7 sierpnia, 2019Categories: Bez kategorii0 Comments on Pozycjonowanie stron internetowych

Share This Story, Choose Your Platform!