instalacje-sanitarne

Podczas budowy domu musimy zmierzyć się z wieloma wyzwaniami. Ceny materiałów budowlanych wciąż rosną, a dodatkowo pojawiają się problemy z terminami i wykonawcami. Jak usprawnić formalności? Jakie instalacje sanitarne są niezbędne? 

Nowy dom to też nowe wyzwania. Decydując się na ten krok musimy zdawać sobie sprawę z tego, że czeka nas również dużo problemów do rozwiązania z samą budową, ale także z mediami. Instalacje sanitarne to szerokie pojęcie, na które się składają systemy znajdujące się wewnątrz budynku i na zewnątrz, dzięki którym mamy doprowadzony prąd, gaz i wodę. Od czego zacząć?

Instalacja wodno-kanalizacyjna 

Instalacja wodno-kanalizacyjna jest to podstawa dla każdego budynku. Dzięki niej doprowadzana jest ciepła i zimna woda do budynku. Kanalizacja z kolei jest niezbędna do odprowadzania zużytej wody i nieczystości z budynku. Przyłącze wody i kanalizacji może wykonać dostawca mediów lub firma, którą do tego zatrudnimy, pod warunkiem, że posiada odpowiednie do tego uprawnienia. Wszystko zależy też od tego w jakim rejonie odbywa się budowa, ponieważ małe miejscowości mogą mieć zupełnie inne wymagania niż duże miasta np. Poznań.

Jusik-Instalacje-Poznań

Instalacja grzewcza – na co się składa i jak działa?

Systemy grzewcze składają się z wielu elementów. Zadaniem instalacji grzewczej jest dostarczenie ciepła do wewnątrz budynku. Popularnym rozwiązaniem grzewczym jest centralne ogrzewanie. W tym celu tworzona jest kotłownia, w której instaluje się piec i wszelkie potrzebne sprzęty. W ten sposób podgrzana woda rozprowadzana jest rurami do grzejników. Jednak coraz bardziej popularnym rozwiązaniem staje się ogrzewanie podłogowe, które jest niezwykle ekonomiczne i rozprowadza temperaturę równomiernie po pomieszczeniach. Dodatkowym atutem jest także estetyka i niskie koszty eksploatacji. Dodatkowo bez widocznych grzejników, mamy pełną swobodę podczas aranżacji wnętrz i urządzaniu lokalu. 

Pompa ciepła o co tyle hałasu?

Pompa ciepła to wydajne i oszczędne ogrzewanie dla domów jednorodzinnych, przedsiębiorstw oraz obiektów użyteczności publicznej. Jest to przyjazny dla środowiska system grzewczy, który pomaga utrzymać koszty ogrzewania na minimalnym poziomie. Jest to urządzenie wykorzystujące zasoby naturalne, takie jak ciepło wód gruntowych i powietrza. Dzięki odpowiedniej konstrukcji ciepło to może być wykorzystane do zasilania instalacji grzewczej w budynku. Dom będzie ciepły, nie drogi w utrzymaniu i ekologiczny! 

Energooszczędny dom to dbałość o środowisko naturalne. Warto rozważyć ogrzewanie domu przy pomocy pompy ciepła. Jest to najbardziej nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie, które pomaga chronić środowisko i znacząco obniżać koszty ogrzewania w sezonie grzewczym. 

Ponad to ten niskotemperaturowy system grzewczy idealnie sprawdza się przy ogrzewaniu podłogowym.

pompa-ciepła 

Powietrzna pompa ciepła, a ciepła woda użytkowa

Powietrzne pompy ciepła to jeden z najbardziej efektywnych i przyjaznych środowisku systemów do podgrzewania wody. Ciepło uzyskiwane jest z powietrza, dlatego jest to rozwiązanie ekologiczne, a przy tym można pozyskać dofinansowanie na instalację. Dobry fachowiec pomoże w doborze sprzętu i możliwych źródłach finansowania. 

Powietrzna pompa ciepła jest idealna jako uzupełnienie nadrzędnych systemów ogrzewania. Jego wszechstronność pozwala na łączenie go z istniejącymi systemami solarnymi i kotłami grzewczymi. Taka instalacja potrafi zapewnić ciepłą wodę dla całej rodziny. Zbiornik wyposażony w pompę może pomieścić nawet 200 litrów wody, w zależności od wybranego modelu. Wysoka klasa efektywności energetycznej A+ oraz zastosowanie najnowszych technologii pozwalają zaoszczędzić nawet 1500 zł rocznie w porównaniu z ogrzewaniem konwencjonalnym i elektrycznym. 

Kolejnym argumentem przemawiającym za montażem pompy jest efekt uboczny możliwość lekkiego chłodzenia pomieszczenia. Pobrane powietrze jest przetwarzane na podgrzanie wody, która jest następnie znacznie schładzana i wypuszczana na zewnątrz. Montaż odpowiedniego typu instalacji spowoduje, że wyloty powietrza mogą być skierowane do pomieszczeń budynku w celu uzyskania efektu chłodzenia.

Najlepsze rozwiązania i kroki jakie możemy podjąć kiedy decydujemy się na montaż instalacji sanitarnych

Kiedy kompletnie nie znamy się na instalacjach sanitarnych, a temat jest nam zupełnie obcy, nie ma wyjścia – musimy komuś po prostu zaufać. Nie jest to proste, to oczywiście zrozumiałe, ale nie niemożliwe. Dobrze jeśli na początku rozejrzymy się po okolicznym rynku i firmach, które oferują takie usługi. Możemy porównać kilka firm i zdecydować, która najbardziej spełnia nasze oczekiwania. Warto wziąć pod uwagę jak długo firma działa na rynku, jakie inwestycje ma w swoim portfolio oraz czy oferuje swoje usługi kompleksowo. Dobry fachowiec, który zna się na wszystkim może zaoferować nam dużo więcej i wykonać kilka rzeczy na raz. Nie będziemy musieli szukać co rusz innego wykonawcy. Bez względu na to czy zależy nam na instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnym ogrzewaniu, instalacji solarnej (kolektory słoneczne), montażu odkurzacza centralnego, wkładów kominowych, zmiękczaczy wody czy też serwisie kotłów, dobrze jest postawić na jedną, ale solidną firmę, która zna się na swojej robocie. Z pewnością zaoszczędzi nam to nie tylko dużo pieniędzy i czasu, ale także nerwów. Fachowiec poprowadzi nas przez wszystkie procedury i formalności, a do tego doradzi i pomoże dobrać najlepsze nowoczesne rozwiązania jakie istnieją na rynku. Warto zaufać profesjonalistom pod tym względem, ponieważ są na bieżąco w nowinkach i są pewni, które nowości sprostają naszym oczekiwaniom, a które z kolei niekoniecznie. Dodatkowo nawiązując współpracę z wykwalifikowaną firmą będziemy mieli pewność, że nasze instalacje sanitarne będą wykonane prawidłowo, zgodnie z prawem budowlanym i gwarancją. Bezawaryjna instalacja sanitarna to nasza spokojna głowa i nie będziemy się martwić o przyszłość. 

Powietrzne pompy ciepła

Instalacje sanitarne – co jeszcze wchodzi w ich skład?

Dobra firma zapewni nam serwis i montaż wszystkich potrzebnych instalacji, które są niezbędne. Dotyczy to również wymiany kotłów gazowych, węglowych lub innego typu. Możemy liczyć na obiektywną ocenę oraz doradztwo w doborze nowego modelu, zwłaszcza jeżeli nie umiemy się zdecydować na konkretny. Biorąc pod uwagę, że technologia cały czas się rozwija, warto się zdecydować na wymianę kotła na nowocześniejszy, co znacznie obniży jego koszty eksploatacji

Podobnie jeśli chodzi o instalację przyłączy gazowych dla domów jednorodzinnych, domów wielorodzinnych, firm i instytucji publicznych. Doświadczeni fachowcy pomagają dostosować istniejące projekty do specyficznych warunków lokalizacji inwestycji. Wszystkie prace przy przyłączach gazowych są zgodne z przepisami prawa budowlanego i energetycznego. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, wszystkie instalacje gazowe (oraz ich przeróbki) muszą posiadać dokumentację projektową i pozwolenia na budowę. Powierzając wykonanie przyłączy gazowych profesjonalnej firmie, nie musimy martwić się o odpowiednie dokumenty i pozwolenia. Wszelkie formalności pomaga uzyskać firma wykonawcza.

Jeśli szukasz profesjonalnej firmy z doświadczeniem, która kompleksowo wykonuje instalacje sanitarne w Poznaniu i okolicach zajrzyj na stronę: https://jusik.pl/

Share This Story, Choose Your Platform!